Okiem najmłodszego widza…

W dniu 28.02.2017 naszą szkołę odwiedziła grupa aktorów ze spektaklem ,, Przygoda w Nierobkowie”.

Historia rozpoczęła się od spotkania z dwiema niesamowicie gadulskimi mrówkami, które poszukiwały chętnych do pracy przy usypywaniu mrowiska. Niestety leniwy Tomek, bądź co bądź, niechętny do pracy uczeń, naśmiewał się z pomysłów owadów. Przez cały czas utrwalał sobie zestaw praw uczniowskich podanych przez panią nauczycielkę w zeszycie, wśród których prym wiodły: prawo do odpoczynku czy do zabawy. Jak na złość, w pewnym momencie został przeniesiony do Nierobkowa, gdzie nikt nie musiał nic robić- co w przypadku Tomka było prawdziwym balsamem na jego duszę. Pomimo, że doświadczył wielu przygód i spotkań z policjantem, czy też panią strzykawką (pielęgniarka), nie otrzymał od nich fachowej pomocy, gdy rzeczywiście tego potrzebował.

Ostatecznie po wielu perturbacjach, dzięki pięknemu Kopciuszkowi wrócił bezpiecznie do domu z przeświadczeniem, że domeną każdego wzorowego ucznia jest pamiętać nie tylko o swoich prawach, ale też przestrzegać obowiązków.

Kolorowa sceneria, świetna gra aktorska, niezwykłe dialogi i doskonały kontakt z najmłodszym widzem sprawiły, iż udział w przedstawieniu stał się prawdziwą gratką dla widzów. Mamy cichą nadzieję, że nie był to ostatni pouczający teatrzyk w naszej szkole.

opr. Magdalena Nowak