Światowy Dzień Kota
obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów. Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodziły to nietypowe święto „Dzień Kota”. Z tej okazji obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Grażynę Mucę poświęconą kotom, poznaliśmy rasy kotów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o trybie ich życia, później cała społeczność uczniowska brała udział w "kocich zabawach": malowali czworonogi, same też zamieniały się w kociaki, pokonywały kocie tory przeszkód, zdobywali mysie ogonki i pili ulubione mleczko na czas. Ostatnim punktem imprezy było zaprezentowanie swoich  pomysłowych kocich  strojów - najlepsze zostały nagrodzone. Inicjatorem całej imprezy była p. Beata Igras oraz  Samorząd Uczniowski wraz  z opiekunem p. M. Węgińską.

opr.: Beata Igras