W dniu 5 grudnia 2016 r. dzieci ze szkoły w Krzu, pojechały do Bajkowej Krainy  na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Bałtowie. Wszyscy udaliśmy  się w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa– wioski, gdzie zamieszkał Święty Mikołaj i ekipa wielu znanych bajkowych bohaterów. Naszym przewodnikiem zgodziła się być bardzo sympatyczna Śnieżynka Basia. Na początku udaliśmy  się do Bajkowego Parku Rozrywki, tam czekało na nas wiele atrakcji  min. uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Dzieci pod opieką Pani Choinki i Ciasteczek malowały i ozdabiały gipsową figurkę aniołka. W bajkowym namiocie oglądały pokazy sztuczek cyrkowych, chętni mogli obejrzeć ciepły ,świąteczny film w czarodziejskim kinie 3D. Następnie dzieci bawiły się wspaniale w basenie z kolorowymi kulkami, łowiły rybki w przeręblu, odwiedzając przy tym wioskę Eskimosów. W końcu udało nam się dotrzeć do Chaty Świętego Mikołaja. Gdy tylko przekroczyliśmy próg  zostaliśmy powitani tubalnym „ho ho ho”.

W środku było bardzo  sympatycznie. Przybyliśmy do Wioski dzień przed mikołajkami , więc w chacie było gwarno i wesoło. Spędziliśmy tam około godziny. Zagrzaliśmy się przy kominku, chętni mogli wypić gorącą czekoladę i zjeść kawałek ciasta – zasmakować wypieków samej Pani Mikołajowej. Wreszcie nadeszła kulminacyjna część wycieczki, wyczekiwana przez wszystkie dzieci ,przybył Święty Mikołaj  i obdarował dzieci  pięknymi prezentami. Na zakończenie wybraliśmy się do Lodowego Labiryntu Królowej Śniegu. Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę świąt, dostarczyła moc atrakcji i zabaw, a dzieci wyjechały pełne wrażeń i niesamowitych wspomnień.

opr.: orgaznizator wycieczki: Beata Igras