Pluszowy miś od dawna uchodzi za jedno z najwspanialszych wspomnień okresu dzieciństwa. Każde dziecko ma wielką potrzebę tulenia pluszaka ze względu na to, że na co dzień zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa i równowagi emocjonalnej. To dzięki niemu stanowi on ważny zastępnik rodzica podczas pobytu w przedszkolu czy w nocy, gdy śni niezwykłe sny. Rola misia w życiu dziecka nie schodzi więc do roli zwykłej zabawki, ale tej szczególnej i niezwykle odpowiedzialnej za rozwój dziecka. O tym, że pluszowe misie są bardzo ważne świadczy fakt, że corocznie począwszy od 2002r.- dnia 25 listopada obchodzimy kolejne urodziny pluszowego misia. Korzystając z tej niebywałej okazji uczniowie kl. O-III SP w Krzu wzięli aktywny udział w tej uroczystości, aby zjednoczyć się wspólnie wokół swoich pluszowych przyjaciół i uhonorować ich swoją uwagą i zainteresowaniem. Tegoroczną uroczystość poprowadziły Panie: P. Magdalena Nowak i P. Beata Mirosław.

Na wstępie uczestnicy spotkania zostali zapoznani z krótką historią pluszowego misia, jak również odtworzyli z pamięci wierszyk- pokazywankę ,, MIŚ” oraz piosenkę- wyliczankę ,,JA jestem niedźwiadek”. Oprócz wspólnych zabaw z chustą animacyjną i balonami, nie obyło się też bez śpiewów chóralnych piosenek z repertuaru dziecięcego. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki pt. „Mały miś” i „Pluszowy miś”. Ciekawą atrakcją dla uczniów był aktywny udział w konkurencjach sportowych: chodzenie na czworakach z misiem na plecach między pachołkami, spacer po linie z laskami gimnastycznymi czy rzucanie misiami do wnętrza chusty. Dodatkową atrakcją było wylizywanie miodku z talerzyków. Kulminacyjnym punktem była parada misiów.

Na zakończenie Panie prowadzące uroczystość poczęstowały dzieci małym, słodkim „co nie co” oraz rozdały fantazyjne linijki i kolorowanki misiowe.

Cała zabawa odbyła się w ciepłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że cała impreza misiowa pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Do misiowego zobaczenia!

opr.: Magdalena Nowak