Od kilku już lat w Polsce 10 października  obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa.  Jest to międzynarodowa i spontaniczna akcja sadzenia drzew a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększyć świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Właśnie z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w klasach I-III  konkurs plastyczny pt. „Magiczne Drzewo”. Prace uczniów były twórcze i bardzo kolorowe- wykorzystane zostały naturalne materiały przyrodnicze jak liście drzew różnych gatunków, żołędzie, szyszki. Po długiej i burzliwej debacie ostatecznie trzyosobowe jury w składzie p. dyrektor  Jolanta Kucaba, opiekun SU p. Małgorzata Węglińska  oraz przewodnicząca  SU uczennica kl. VI Karolina Siwiec  wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie.

I miejsce – Iga Górniak- klasa I,

II miejsce – Jagoda Ziółek- klasa I,