Certyfikat

Stare porzekadła mówią: ,,Każdy uśmiech dziecka jest na wagę złota” , jednak nie każdy z nich jest zdrowy. W Polsce prawie 58% trzylatków i aż 85% sześciolatków ma problemy z próchnicą. Aby uchronić maluchy przed chronicznymi wizytami w gabinetach stomatologicznych- Ministerstwo Zdrowia utworzyło projekt przeciwdziałający rozwojowi próchnicy wśród najmłodszych dzieci.

Dnia  14.01.2016r. nasze przedszkole przystąpiło do udziału w jednym z najbardziej cenionych projektów ,,Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. W ciągu całego roku szkolnego 2015/2016 uczniowie mieli okazję zapoznać się z przesympatycznym królikiem Pampisiem i jego przygodami, a przez jego niezwykle edukacyjną postawę uświadomić sobie, jak ważna jest troska o stan własnego uzębienia już od najmłodszych lat. Pacynka królika za pośrednictwem nauczyciela pozwoliła wyrobić dobre nawyki higieniczne i nauczyła jak prawidłowo myć zęby.

Cieszymy się niezmiernie z przyznanego nam certyfikatu i mamy wielką nadzieję, że pozostanie on dla wszystkich dzieci niezwykle ważnym motywatorem w trosce o higienę jamy ustnej na co dzień.

opr.: Magdalena Nowak