W dniu 06.10.2016r. nasza szkołę odwiedzili wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach wraz z opiekunem- P. Grzegorzem Zagajewskim. Główną pomysłodawczynią akcji udzielania I pomocy przedmedycznej była P. Magdalena Nowak. Uroczystego powitania gości dokonała Dyr. Szkoły- P. Jolanta Kucaba, która wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę spotkania. Uczestnicy zdarzenia mieli zdefiniować pojęcie pierwszej pomocy oraz podać sytuacje, w których jest ona udzielana. Nowością, było też zapoznanie uczniów z wyposażeniem profesjonalnej apteczki medycznej oraz apteczki samochodowej.

Dla lepszego przybliżenia idei I pomocy przedmedycznej, P. Grzegorz wraz z wolontariuszami wyreżyserowali kilka scenek symulacyjnych, w których przedstawiono praktyczne zasady udzielania pomocy potencjalnym poszkodowanych w sytuacjach: omdlenia, zawału serca, uderzenia głową o twarde podłoże czy wystąpienia krwotoku z nosa. Istotne znaczenie miało też przypomnienie numerów alarmowych do służb medycznych czy praktyczny pokaz bandażowania z udziałem naszych uczniów ( z kl. 0-VI SP ).

Kulminacyjnym punktem spotkania było wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia z przybyłymi gośćmi.

Mamy nadzieję, że ta wizyta na długo pozostanie w pamięci naszych uczestników.

opr.: Magdalena Nowak