30 września 2016r. przypadał Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tego tytułu 3 października w naszej szkole odbyła się „matematyczna” akcja, w której wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Tabliczkowe gry i zabawy dostarczyły uczniom wielu emocji. Największym powodzeniem cieszyła się konkurencja sportowo-matematyczna, w której uczestnicy musieli się wykazać nie tylko znajomością tabliczki mnożenia ale również sprytem i sportowym refleksem. Klasową rywalizację ostatecznie wygrała klasa VI. Pamiętamy jednak, że klasy młodsze spisały się również na medal uzyskując wyniki bardzo bliskie wygranym kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy dostali zasłużone nagrody oraz pamiątkowe karty z tabliczką mnożenia. Celebrowanie takich dni to nie tylko zwrócenie uwagi na istotę zagadnienia tabliczki mnożenia ale jest również doskonałym sposobem rozwoju kompetencji matematycznych.

Organizator: N-l matematyki Grażyna Muca