1 września o godzinie 9.00 uczniowie , nauczyciele , rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Krzu uroczystą  Mszą św. rozpoczęli kolejny rok szkolny. O godzinie 10.00 natomiast już w budynku szkoły wszyscy oczekiwali na spotkanie z Panią dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Dopiero potem Pani dyrektor Jolanta Kucaba przywitała wszystkich uczniów i licznie przybyłych rodziców. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Pamiętaliśmy, że 1 września to nie tylko pierwszy dzień szkoły, dzień spotkań z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami. Tego dnia obchodziliśmy 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy.

Na koniec uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

W nowym roku szkolnym 2016/2017 życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, samych piątek i szóstek a nauczycielom owocnej pracy.

opr. Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Węglińska