16 czerwca  dzieci z klas I - VI odwiedziły park tematyczny „Magiczne ogrody” w Trzciankach w pobliżu  Janowca nad Wisłą. Podczas wycieczki nasi uczniowie odkrywali piękno i uroki natury oraz mieli możliwość przenieść się w baśniowy świat. W ogrodach czekało na nas mnóstwo atrakcji.Park składa się z kilkunastu krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz, w których zamieszkują interaktywne, ruchome figury pobudzające dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia(trampoliny ,huśtawki, zjeżdżalnie) sprzyjające wspaniałej zabawie i nabywaniu przez dzieci nowych umiejętnośc.Po wejściu na teren ogrodów uczestników wycieczki powitali przewodnik  krasnolud oraz olbrzymi futrzany Mordol, z którymi dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Przekraczając bramę tego wspaniałego miejsca, staliśmy się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty: smoki, olbrzymie gąsienice, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne, strzegące ogrodu, krasnoludy. Do krain, utrzymanych w klimacie baśni i fantasy, dotarliśmy, wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz tysięcy pachnących kwiatów.

Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Pierwszym przystankiem naszej przygody był dom Czarodzieja, o którym opowiadał nasz przewodnik krasnolud. Pokazał on nam również: mówiącego i śpiewającego skrzata, źródełko, mruczące drzewa oraz kolorowe, ruchome ptaki, które leniwie przelewały wodę, inspirując do eksperymentowania i doświadczania. Kolejno zobaczyliśmy ogromne marchewki i strzegące ich króliki, które wzbudziły dużo emocji. Obudziliśmy także Mordole zamieszkujące opuszczoną kopalnię kamieni przy Kwiatowej Stacyjce. Na zielonym, pokrytym miękką trawą Robankowym wzgórzu, dzieci mogły bawić się z baraszkującymi tam Robankami. Zwiedziliśmy także Krasnoludzki Gród, w którym spotkaliśmy krasnoludy.     Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę. W parku nieopodal znajdowały się: restauracja, w której uczniowie mogli spożyć ciepły posiłek, oraz sklep, w którym dzieci mogły zakupić oryginalne pamiątki. Następnie spędziliśmy czas na placu zabaw oferującym wiele atrakcji.Pogoda sprzyjała naszej wyprawie. Bardzo zadowoleni, po dniu pełnym wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną. Pobyt w baśniowych ogrodach to wspaniała przygoda oraz okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. „Magiczne ogrody” są znakomitym miejscem na szkolne wycieczki.

Opracowała: Beata Igras