Dnia 08 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny  ,,MAŁY  MISTARZ  ORTOGRAFII", który był przeznaczony dla uczniów klas III. Wszyscy uczestnicy zmagali się z przeróżnymi ćwiczeniami pełnymi pułapek ortograficznych. Celem konkursu było propagowanie poprawnego pisania, stosowanie w praktyce zasad ortograficznych, szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. W konkursie udział wzięło 11 uczniów. Do rywalizacji o miano Mistrza Ortografii przystąpili przedstawiciele z następujących szkół: SP Babin, SP Chmielnik, SP Kierz. Reprezentanci wyżej wymienionych szkół zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Zadaniem uczestników było napisanie testu ortograficznego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : p. Beata Igras, p. Mariola Porębiak  i  p. Anna Zioło nauczyciele – opiekunowie dzieci biorących udział w konkursie. Po sprawdzeniu testów, komisja wręczyła  nagrody  laureatom  oraz dyplomy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Wyniki konkursu:

Finalistami tegorocznego konkursu zostało czterech uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów:

I miejsce  - Daniel Chrzanowski   ( SP  Babin)

II miejsce -Radosław Misztal  ( SP Chmielnik)

III miejsce - Wiktoria Fredo  (SP Chmielnik)

III miejsce - Gabriela Ziółek  (SP  Kierz)

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

Opracowała: Beata Igras