W dniu 16.06.2016r. miał miejsce dzień otwarty w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach. Na ten wyjątkowy dzień zaproszeni zostali przedstawiciele wybranych placówek oświatowych z terenu gminy Bełżyce, w tym dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I SP wraz z rodzicami oraz wychowawcą- p. Magdaleną Nowak.

Na wstępie P. Dyr. PCE i PPP- mgr Irena Śmiech powitała zebranych gości: przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Lublinie, dyrektorów z pobliskich placówek, sponsorów całego przedsięwzięcia, nauczycieli oraz uczniów. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zapoznani z historią powstania i funkcjonowania placówki na przełomie minionych lat. W dalszej części spotkania rodzice niepełnosprawnych dzieci podzielili się własnymi refleksjami ze współpracy z pracownikami poradni. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z akcentem integracyjnym zatytułowanym ,,Mam niepełnosprawne nogi, ręce, ale sprawne serce”. Wśród nagrodzonych znalazły się nasze przedszkolaki: Michalinka Czępińska i Michał Kozak.

Później dzieci wraz z rodzicami udali się do sali konferencyjnej na zajęcia artystyczno-plastyczne, sensoryczne i twórczego myślenia, a w międzyczasie niektórzy chętni rodzice/ opiekunowie, jak również nauczyciele mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych. Po zakończonych zajęciach maluchy udały się na zasłużony poczęstunek odbierając z wolontariuszek balonowe stworki.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu była wizyta w siłowni ,,HARYZMA”, w której dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych z elementami samoobrony, zaś najbardziej odważni mogli pod okiem trenera wypróbować ,,sprzęt dla osiłków”. Tuż przed wyjściem panie od wizerunku- wykonały pamiątkowy makijaż przy użyciu farb do malowania twarzy z akcentem EURO 2016. Po zakończonych zajęciach wszyscy w radosnych nastrojach i z dużą dawką energii, wróciliśmy do swoich domów.