W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Akcji zbiórki plastikowych nakrętek. Koordynatorem akcji była Pani Beata Mirosław, która ogłosiła zbiórkę w formie konkursu, na klasę, która zbierze najwięcej kilogramów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zebrać 83 kg tego cennego surowca. Akcja miała na celu uwrażliwienie wszystkich i pokazanie, że pomagać możemy także w ten sposób - zbierając nikomu niepotrzebne nakrętki. Pamiętamy, że zbiórki nakrętek nie tylko pomagają dofinansować wózki inwalidzkie, protezy i sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu zyskują oni szanse na lepsze życie. Dodatkowo korzysta na tym środowisko.

Nakrętki są powtórnie przetwarzane, a nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska.  I tak w zbiórce nakrętek:

I miejsce zajęła klasa V   - 19 kg

II miejsce zajęła klasa II   - 15,5 kg

III miejsce zajęła klasa IV - 12,5 kg

IV miejsce zajęła klasa III - 10,5 kg

V miejsce zajęła klasa 0   - 10 kg

VI miejsce zajęła klasa I     - 8 kg

VII miejsce zajęła klasa VI  - 7,5 kg

Serdecznie dziękujemy wszystkim za  przyłączenie się do akcji, za dar Waszych cieplutkich serc.

Opiekun SU - Beata Mirosław