Dnia 23 marca 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji. Celem spotkania było poznanie i uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy, zrozumienie potrzeby bezpiecznego zachowywania w szkole oraz obowiązku stosowania się do zasad bezpieczeństwa ruchu na drodze, zrozumienie potrzeby bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań.

W pierwszej kolejności w prelekcji uczestniczyły przedszkolaki, którym policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania  na drodze (w jakich miejscach przechodzimy na druga stronę ulicy i jak należy to robić), wyjaśnili także maluchom zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku oraz przestrzegali je przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. Zaprezentowali światła odblaskowe, pokazując gdzie i w jaki sposób można je zakładać, aby zminimalizować zagrożenie. Następnie policjant pokazał dzieciom sprzęt, którym  na co dzień się posługuje – kajdanki, broń, pałka. Niektóre przedszkolaki miały możliwość założenia kajdanek. Zainteresowanie było bardzo duże, dzieci zadawały mnóstwo pytań, ale także wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa.

Druga część spotkania przeznaczona była dla uczniów szkoły podstawowej. Przewodnią myślą pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjant uświadamiał młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Pouczył o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje; za niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Pogadanka dotyczyła zapoznania uczniów z niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci zarówno na dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zaprezentowane przykład, miały skłonić uczniów do przemyślenia swoich postępowań, a także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.