Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wspaniałym przybliżeniem tych wydarzeń jest Misterium Wielkanocne. Takie miało miejsce również w naszej szkole.
22 marca -  wtorek, był dla całej społeczności szkolnej dniem wyjątkowym. Uczniowie z klas starszych pod kierownictwem pań M.Węglińskiej i G.Mucy wystąpili w spektaklu Męki Pańskiej.

Nasi aktorzy pokazali nie tylko swój artystyczny kunszt ale przede wszystkim wprowadzili nas duchowo i kulturalnie w zbliżające się Święta Wielkanocne.
Przedstawienie było tak pełne realizmu i autentyzmu, że widzowie zgromadzeni reagowali emocjonalnie podczas odtwarzanych scen ukrzyżowania jakby brali udział w realnym wydarzeniu. Była to dla wszystkich wzruszająca i "żywa" lekcja katechezy.

Życzymy pełnych spokoju i miłości Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego w rodzinnym gronie.

Opracowała: Grażyna Muca