Dnia 10 lutego 2016 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Beatą Mirosław zorganizował wyjazd dla uczniów klas IV-VI do Kina Cinema City w Galerii Handlowej Felicity w Lublinie na film "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" cz. VII. Przed filmem wybraliśmy się na obiad do McDonaldsa. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" to amerykański film z gatunku Space opera w reżyserii J.J. Abramsa, którego premiera miała miejsce 14 grudnia 2015 roku. Film wszystkim bardzo się podobał. Szczególnie zadowoliły nas efekty, które były naprawdę świetne, a szczególnie w 3D.

"Przebudzenie Mocy" nawiązywało do poprzednich części, co stworzyło perfekcyjną fabułę. Akcja filmu rozgrywa się około 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi" i koncentruje się na losach trójki nowych głównych bohaterów. Film został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, Lucasfilm i Bad Robot Produktions. Zdjęcia trwały od maja do listopada 2014 roku w Abu Zabi, Irlandii i Pinewod Studios w Londynie.

"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat i najbardziej dochodowy w historii.

Opracowała: Beata Mirosław