W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego. Była to lekcja kulturowa o Halloween, jednym z najpopularniejszych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Dla nas było to ciekawe doświadczenie, ponieważ po raz pierwszy mogliśmy sie wcielić w rolę nauczyciela. Z tej okazji przygotowaliśmy różne zadania, konkursy i zabawy. Akcentu dodały też przygotowane przez nas ozdoby i dekoracje. Cała klasa zaangażowała sie w prowadzenie lekcji. Na początek wyświetliliśmy prezentację na temat tradycji związanych z tym świętem, po obejrzeniu której sprawdziliśmy wiedze uczniów proponując im quiz na ten temat.

Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania. Krzyżówki rozwiązywane przez uczniów poszerzyły ich zakres słownictwa i znajomość języka angielskiego. A po wykonaniu zadań i nauki słówek przyszedł czas na zabawę. Były to tradycyjne zabawy z jabłkami znane jako Apple Bobbing. Uczniowie klas młodszych też mieli dobrze sie bawili, ponieważ mogli sie przebrać w wybrane przez siebie postaci. W szkole roiło się  od czarownic, duchów, czarnych kotów i innych bajkowych stworów.  Oprócz konkursów i zabaw zaoferowaliśmy dzieciom malowanie twarzy.

W ciągu całego dnia w szkole panowała miła, przyjemna i wesoła atmosfera, a my zrozumieliśmy, że uczyć się można nie tylko z podręczników, siedząc w szkolnej ławce.

Uczniowie klasy VI.

Opracowała: Natalia Ivanets