W Szkole Podstawowej w Krzu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tym roku ta wspaniała impreza odbyła się 21 stycznia. Babcie i dziadkowie podziwiali i gromko oklaskiwali swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, tańczyły i radośnie śpiewały piosenki.

Dzieci do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości miały panie: Renata Popiołek i Beata Igras. W dalszej części uroczystości nasi goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas IV – VI pod kierunkiem pań Małgorzaty Węglińskiej i Grażyny Mucy. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Szanowni goście nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Opracowała: Beata Igras