W grudniu rozstrzygnięty  został  II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bombka Bożonarodzeniowa” którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie oraz Parafia św. Wojciecha w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze świętami  Bożego Narodzenia  oraz rozwijanie aktywności artystycznej uczniów i ich uzdolnień. Z naszej szkoły  w konkursie wzięło udział  5 uczniów : Weronika Michalak, Paulina Rudzka, Gabrysia Ziółek , Kacper Kołodziejczyk oraz Magdalena Skraińska.

Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne. Komisja nie miała łatwego zadania. Przy ocenie prac Jury wzięło pod uwagę samodzielność oraz wkład pracy autora, zgodność z tematem konkursu oraz walory estetyczne .Wykonane przez naszych uczniów bombki odznaczały się oryginalnością były wykonane ciekawą techniką . Mimo, że prace z naszej szkoły nie zostały nagrodzone  przez organizatorów nasza szkoła ufundowała wszystkim uczestnikom nagrody pocieszenia .

Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Opracowała: Małgorzata Węglińska