III Konkurs Kolęd i Pastorałek w Bełżycach

Kolejny konkurs kolęd i pastorałek zorganizowany  przez Społeczną Szkołę Muzyczną  I Stopnia im. H Wieniawskiego w  Bełżycach, Parafię p.w. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach oraz Stowarzyszenie „Razem dla Bełżyc” przeszedł do historii. 9 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbyło się przesłuchanie solistów oraz grup kolędniczych adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Do udziału w konkursie uczestnicy mieli przygotować  dwa utwory (kolędy i pastorałki polskie), zgłosiło się 25 wykonawców solistów i zespołów.

Naszą Szkołę reprezentowały : Julia Winiarska, Magdalena Skraińska oraz Kamila Tależyńska. Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a „nasze” solistki zaprezentowały się wyśmienicie a oto rezultat: Julia Winiarska w kategorii klas I-III zajęła III miejsce. W kategorii klas IV-VI Magdalena Skraińska została wyróżniona a Kamila Tależyńska zajęła III miejsce.

Gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Opracowała: Małgorzata Węglińska