Boże Narodzenie to wyjątkowo oczekiwane przez wszystkich ludzi święta. Noc wigilijna łączy wszystkie serca, kruszy wszelkie spory.Tajemnica tej nocy trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc.

Świąteczny nastrój towarzyszył również naszej społeczności szkolnej. Wspólne ubieranie klasowych choinek oraz gorliwe przygotowania do Jasełek sprawiły, że magia cudu narodzenia Pana Jezusa zagościła w sercach naszych uczniów i nauczycieli na długo przed 24 grudnia.

"Nadziei blask” pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Jasełka. 22 grudnia wszyscy zebrani mogli obejrzeć czasem zabawny a czasem przerażający spektakl o Bożym Narodzeniu.

Nad przygotowaniami czuwały panie: Małgorzata Węglińska,Grażyna Muca i Beata Igras. W przedstawieniu wystąpiły anioły, diabły, pasterze i oczywiście Maryja z Józefem. Całość prowadzili narratorzy. Nie zabrakło również wzruszających kolęd i wesołych pastorałek.

Miejmy nadzieję, że widowisko wzbudziło w widzach nie tylko tęsknotę za świętami jako odetchnieniem od codziennych obowiązków ale również refleksję nad właściwą istotą Świąt Bożego Narodzenia. Skoro narodził się Pan, nieśmy ludziom Dobrą Nowinę i razem przeżywajmy cud Bożego Narodzenia.

Opracowała: Grażyna Muca