,,Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, w dzień i w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy…”

Chociaż może ta modlitwa kojarzy się z dzieciństwem i dziećmi, przekonanie o istnieniu i obecności Aniołów, w tym również Aniołów Stróżów, jest jednym z ważnych elementów naszej wiary. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla Jego chwały i pomocy ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami. Opieka ta trwa przez całe nasze ziemskie życie. Każdy z nas ma swojego, "osobistego" Anioła Stróża.

W dniu 14.12.2015r. o godz. 10.50 w sali przedszkolnej odbył się wewnątrzszkolny, międzyklasowy konkurs plastyczno-twórczy dla kl. O-III SP zorganizowany przez P. Magdalenę Nowak poświęcony tematyce anielskiej. Zadaniem dzieci było samodzielne przyozdobienie szablonu anioła dowolnymi materiałami plastycznymi ze szczególnym zwróceniem uwagi na wypełnienie tła oraz uzupełnienie go brakującymi elementami twarzy. Atmosfera towarzysząca konkursowi była niezwykła, gdyż na buziach dzieci dało się zauważyć niesamowite skupienie oraz rozwagę w doborze materiałów. Wśród nich można było dostrzec: ruchome oczka, kolorowe piórka, cekiny, brokatowy klej i plastelinę, sizal itd. Efekty najciekawszych projektów prac będzie można zobaczyć już niedługo na naszej stronie.

Dzięki wspaniałej kreatywności i potencjale manualnym uczniów już dzisiaj można stwierdzić, że z pewnością aniołki wykonane przez dzieci mogłyby zasilić całą już istniejącą anielską krainę.

Rozstrzygnięcie konkursu i podanie do wiadomości laureatów( I,II,III miejsce + 1 wyróżnienie) odbędzie się podczas jasełek szkolnych w dniu 22 grudnia.

Do miłego zobaczenia!!!

Opracowała: Magdalena Nowak