Samo zdrowie na Festiwalu Zdrowia

Dnia 16 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Krzu odbył się Festiwal Zdrowia przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim była "Sałatka jesienna". Zadanie to było kolejnym działaniem, który podjął Samorząd Uczniowski w celu promocji zdrowia. Była to dobra okazja, aby realizować założenia prozdrowotne i pogłębić wiadomości związane ze zdrowym odżywianiem.

Uczniowie od oddziału przedszkolnego aż po klasę VI przygotowali pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli "Sałatkę jesienną" z owoców i warzyw. Trudno nie doceniać roli jaką owoce i warzywa odgrywają w naszej diecie. Są jednym z głównych źródeł witamin i składników mineralnych, które biorą udział w procesach przemiany materii, a ich brak prowadzi do poważnych zaburzeń w organizmie.

Opiekun SU

Beata Mirosław