Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W naszej szkole uroczystości przebiegały w podniosłej atmosferze. Uczniowie w asyście pocztu flagowego odśpiewali hymn państwowy. Pani Dyrektor Jolanta Kucaba serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, odczytała również list Pani Minister Edukacji Narodowej  i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim życzyła sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom pozytywnych efektów w pracy dydaktyczno - wychowawczej i satysfakcji z osiąganych wyników.

1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju; minutą ciszy uczczono 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po akademii uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.
Wszystkim na początek nowego roku szkolnego życzymy owocnej pracy oraz niespożytych sił do realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań. Powodzenia!