Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność. W związku z powyższym w naszej szkole w środę 21 stycznia odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta.

Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.

W uroczystości wystąpiły dzieci z malucholandii, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I-III.

Na początku pani dyrektor Jolanta Kucaba w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej, przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem.

Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli przybyłym babciom i dziadkom wspólne życzenia, zaśpiewali "STO LAT..." oraz wręczyli wzruszonym gościom prezenty, które samodzielnie wykonali, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Gładysz zaprosiła na słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie: Magdalena Nowak, Beata Mirosław i Natalia Ivanets.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.

 

   
© ALLROUNDER