Dzień św. Walentego, to prawdziwa okazja do wyrażania swoich uczuć osobom bliskim i lubianym. To idealny dzień, aby uczynić to w sposób niezwykły i uroczysty. Już po feriach zimowych serca zaczęły bić mocniej, społeczność uczniowska sprawiła, że na chwile szkolne korytarze i klasopracownie zmieniły swój wygląd, a elementami scenografii stały się serca, te małe i duże symbolizujące miłość, przyjaźń i szacunek. W romantycznej scenerii 14 lutego uczniowie razem z wychowawcami zjawili się na uroczystym apelu, na którym samorząd uczniowski przypiął papierowe serca uczniom.

W tym wyjątkowym dniu, nie zapomniano również o nauczycielach i pracownikach szkoły, którzy zostali obdarowani sercami jako wyraz szacunku. Nie zabrakło również słodkich upominków – lizaków w kształcie serca.

Kolejnym punktem dnia było krótkie przedstawienie historii walentynek przygotowaną przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Natalię Gładysz. Uczennice klas II-III przedstawiły wiersze o miłości, przyjaźni, a z klas V-VI zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy „Żuk”, „Hipopotam”, „Na straganie” oraz Tadeusza Śliwiaka „Żaba i ogórek”. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły odbył się konkurs zagadek pod hasłem „Kto kogo kocha?” Punktem kulminacyjnym było namalowanie przez poszczególne klasy plakatu pod hasłem „Walentynki”.

W takiej atmosferze czas upłynął szybko i ciekawie. Walentynki dostarczyły całej społeczności uczniowskiej wiele emocji i radości. Ten dzień zapadnie w pamięci każdego z nas.

Beata Mirosław